Tatil Bavulunuz İçin 5 Pratik Öneri

Tatil planınız hazırsa şimdi bavul hazırlama zamanı! Siz de herkes gibi küçücük bir bavulla rahat bir tatil yapma hayalleri kuruyorsanız size birkaç pratik önerimiz olacak. Özellikle tatilde hiçbir parçanın eksikliğini çekmemek ve tatil dönüşü bavulunuzu ilk haline getirebilmek için bu öneriler işinize yarayabilir.

ön çalışmaÖn Çalışma
Bavulunuzu hazırlamaya başlamadan önce sıkı bir ön araştırmaya ne dersiniz? Gideceğiniz yerin hava durumundan orada gezeceğiniz yerlerin konseptine kadar her detay bavulunuzda söz sahibi olmalı. Tabii ani değişen planlar ve hava şartları sürprizlerine de her zaman hazırlıklı olmakta fayda var.

kontrol listesiKontrol Listesi
Eksiksiz bir tatil bavulu istiyorsanız liste yapmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. En geç bir hafta öncesinden telefonunuza tatil bavulu listenizi yazmaya başlayın ve aklınıza herhangi bir şey geldikçe listeye ekleyin. Bavulu hazırlamaya başladıkça koyduklarınıza bir tik atın. Bu sayede birçok şeyi unutmamış olursunuz.

Katlama Sanatı
Bavulunuzda ekstra yer açarak tüm tatili küçük bir bavulla geçirmek istiyorsanız eşyalarınızı yuvarlamaya başlayın! Rulo halinde koyacağınız kıyafetleriniz bavulunuza daha fazla eşya almanız konusunda size yardımcı olacaktır.

tek parça üç kombinTek Parça 3 Kombin
Akıllı bir tatil bavulunda kıyafetlerin kendi aralarında kombinlenebiliyor olması oldukça önemli. İşte bu yüzden seçeceğiniz pantolondan thsirte kadar her parçada basiclere yatırım yapmanızda fayda var çünkü basicler kendi aralarında kusursuzca kombinlenebilme konusunda oldukça profesyoneller.

net kararlarNet Kararlar
Tek bir bavula rahatça sığmak için kararlı olmak şart! Kombinlerinizi net bir şekilde belirleyin ve “belki giyerim” düşüncesinde olduğunuz hiçbir parçayı bavulunuza koymayın. Tabii son dakika gelişecek ortamlar için kurtarıcı bir elbise bu kısma dahil değil, onun için bavulunuzda ufak bir yeriniz daima olsun.